Pyszne ciasto, bardzo łatwe w wykonaniu, uwielbiam je. Dół ciasto ucierane, a u góry masa toffi i migdały, to daje nam wspaniałą całość.

ciasto ucierane

Przepis na thermomix jest na dole.

Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę. Powoli dodawać po jajku nie przerywając mieszania. Na koniec dodać mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną i proszek do pieczenia. Dokładnie wymieszać.

szybkie ciasto

Formę o wymiarach 20 cm x 25 cm wyłożyć papierem do pieczenia i wylać ciasto.

Wstawić do nagrzanego piekarnika do 180 C i piec 35- 40 minut. Ciasto powinno być prawie upieczone, ale nie kompletnie. Po dotknięciu musicie czuć że już jest upieczone, a nie masą lejącą.

ciasto ucierane

Przygotowanie toffi w czasie jak ciast się piecze –  na patelni roztopić masło dodać cukier, mleko,esencję  waniliową, sól i migdały. Zagotować, zmniejszyć gaz i gotować jeszcze około 3 minut. masa musi lekko zgęstnieć. Musi mieć taką konsystencję, żeby szło ją rozłożyć na podpieczonym cieście. Lekko przestudzić.

Jak ciasto już będzie podpieczone wyjąć z piekarnika, zwiększyć temperaturę do 220 C. Na cieście rozłożyć masę toffi i wstawić ciasto do piekarnika na kolejne 10 minut. Wyjąć ciasto z piekarnika i ostudzić.

Pyszne ciasto Polecam.

ciasto z migdałami

Thermomix 

– do naczynia miksującego dodać masło i utrzeć 1 minuta, obroty 5

– dodać cukier i miksować 45 sek, obroty 5

-dodać mąkę pszenną, ziemniaczaną i proszek do pieczenia, miksować 20 sek, obroty 5

-reszta jak wyżej