Ciasto to jest delikatne w smaku, jak pianka. Jestem pewna ze każdy będzie zachwycony takim deserem, mniam

delikatna pianka

Trochę jest z tym zabawy bo trzeba to robić partiami.

Galaretkę czerwoną rozpuścić w 400ml wrzącej wody, wymieszać i odstawić do ostudzenia i zgęstnienia, ale nie całkowicie.

Warstwa biała – masło z  cukrem utrzeć na gładką masę, cukier musi się rozpuścić.Potem dodawać po jednym żółtku ciągle mieszając. Do kubka wsypać żelatynę zalać szklanką zimnego mleka, wymieszać i odstawić, żelatyna musi napęcznieć.

ptasie mleczko

Teraz już zaczyna się zabawa, Podzielić żelatynę na pół, masę z masła także. Będziemy teraz robić wszystko warstwami.

Pierwsza warstwa biała – do połowy napęczniałej żelatyny wlać 1/2 szklanki wrzącego mleka i dokładnie rozmieszać. Ubić białka na sztywną pianę, podzielić na pół. Wstawić kubek z żelatyną do garnuszka z zimną wodą żeby szybciej ostygło. Do masy z żółtkami dodać połowę ubitych białek , lekko wymieszać. Jak już żelatyna jest chłodna powoli wlewać ją do połowy masy z masła, dokładnie wymieszać. Szybko wylać do przygotowanej formy. Ja zrobiłam miejsce w zamrażarce, wstawiłam formę i po dwóch minutach warstwa pierwsza była już sztywna.

Pierwsza warstwa z galaretką i owocami -położyć owoce i zalać zimną galaretką i znowu na chwilkę do zamrażarki, bardzo szybko będzie gęste.

ptasie mleczko z owocami

Druga białą warstwa – znowu zalewamy żelatynę 1/2 szklanki wrzącego mleka, wymieszać i odstawić do ostudzenia. Ostatnią galaretkę znowu rozpuścić w 400ml wrzącej wody,wymieszać i zostawić do ostudzenia i lekkiego zgęstnienia. Pozostałą masę z masła i żółtek zamieszać chwilkę, dodać ubite pozostałe białka i chłodną żelatynę, wymieszać. Szybko wylać na gęstą masę z galaretki i owoców, znowu wstawić na chwileczkę do zamrażarki. Wyciągnąć z zamrażarki jak już jest gęste. Ułożyć pozostałe owoce i wlać gęstniejącą galaratkę i znowu do zamrażarki na chwileczkę. Nie wolno zapomnieć o cieście bo zamarznie, tylko wkładamy na chwileczkę żeby szybciej nam zgęstniało. Oczywiście możecie wkładać do lodówki, ale będzie wszystko dłużej trwało.

ptasie mleczko z truskawkami

Ciasto jest pyszne, uwielbiamy je, mniam, mniam

delikatna pianka z owocami

Jak nie macie czasu ani ochoty na tyle zabawy, można zrobić warstwę białą w całości, potem dowolne  owoce i galaretka u góry. Możecie użyć każdych owoców, to już zależy od Was, malinki byłyby super.

ptasie mleczko

Warto się pobawić, Wasza praca będzie doceniona, polecam.