Przepyszne domowe pomidorki suszone, warto je zrobić. Teraz pomidory są bardzo tanie i bardzo dobre.

Żeby zrobić dobre suszone pomidorki musie znaleźć taką odmianę która nie jest zbyt wodnista. Ja użyłam pomidorków Limo (podłużnych), ale dobra jest również odmiana San Marzano itp

suszone pomidory

Pomidorki umyć osuszyć, przekroić na pół, usunąć nasionka. Na blaszkę układać pomidorki skórą do dołu i lekko osolić. Nastawić piekarnik z termoobiegiem na 80 stopni i suszyć 3 godziny, następnie wyjąć i przestudzić i znowu do piekarnika na 1.5 – 2 godzin.

Suszone pomidory

Każde pomidorki suszą się inaczej, trudno dokładnie określić czas suszenia. Radzę co jakiś czas sprawdzić jak wyglądają pomidorki, muszą zmniejszyć swoją grubość i pomarszczyć. Nie wolno wysuszyć na zbyt mocno bo będą niedobre.

pomidory suszone w zalewie

Do małych i wyparzonych wrzątkiem słoiczków włożyć pomidorki. Do każdego słoiczka włożyć mały ząbek czosnku i gałązki ziół. Olej podgrzać, ale nie może się gotować i zalać pomidory. Za pomocą łyżeczki lekko poruszyć pomidorki, żeby olej dokładnie je otulił 😉 Zakręcić słoiki i odwrócić je dnem do góry i przykryć ręcznikiem, zostawić tak, aż całkowicie ostygną.

Powodzenia 😉