Jest to inna wersja klopsów, mój syn zrobił je na Sylwestrową imprezę. Ładnie wyglądały i smakowały, na imprezy są super. Wystarczy wbić patyczki i gotowe do serwowania.

klopsy inaczej

Piersi kurczaka i krewetki przekręcić przez maszynkę o dużych oczkach, wymieszać, dodać przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku. Jajka roztrzepać z wodą i mąką oraz bułką tartą,  dodać do mięsa, doprawić do smaku solą i  świeżo mielonym pieprzem. Formować małe kulki, obtoczyć je dodatkowo w bułce tartej. Jeżeli klopsy nie będą chciały się kleić to dodaj więcej bułki tartej. Można  również zrobić wersję na ostro dodając drobno pokrojoną chilli lub pieprz cayenne do masy mięsno krewetkowej.

klopsy z krewetek

Rozgrzać olej, jak już olej jest wystarczająco gorący, zmniejszyć lekko gaz i wrzuć klopsiki. Smażyć, aż klopsiki zbrązowieją, obracać podczas smażenia.

klopsy z kurczaka

Jak już są usmażone, rozkładamy klopsiki na papierowym ręczniku kuchennym. Wkładamy do głębokiej miseczki, w każdy klopsik wbijamy drewniane patyczki. Klopsiki podawać w towarzystwie sosu chilli.

klopsiki z krewetek

Klopsiki są pyszne. Polecam