Bardzo dobre ciasto, mocno czekoladowe. Wszystkim bardo smakowało, jestem pewna, że zrobię je jeszcze ponownie.

ciasto z truskawkami

Ciasto – masło utrzeć z cukrem. jajka rozbić, oddzielić białka od żółtek.Czekoladę stopić w ciepłej kąpieli wodnej, lekko przestudzić i dodać po jednym żółtku, wymieszać łyżką na gładką masę. Masę czekoladową wmieszać do masy maślanej. Następnie dodać mąkę wymieszaną z kakao, proszkiem do pieczenia i orzechami. Dokładnie wymieszać.

Ubić pianę z białek i dodać do masy, mieszać już bardzo delikatnie łyżką.

Pieczenie – formę o średnicy 26-30 cm wyłożyć papierem do pieczenia,(tylko dno) wlać ciasto. Wstawić do nagrzanego piekarnika do 180 C i piec 35-40 minut. Wyjąć ciasto z piekarnika i zostawić, żeby ostygło.

Jak już będzie zimny przeciąć na pół.

Masa ptasie mleczko -Galaretkę rozmieszać w 1 szklance wrzącej wody, Odstawić żeby ostygła i prawie zgęstniała. Śmietanę ubić na sztywno i powoli wlać gęstniejącą galaretkę, wymieszać.

Truskawki rozłożyć na spodniej części ciasta, jagody rozrzucić. Zalać gęstniejącą masą śmietanowo-galaretkową. Wstawić do lodówki, żeby całkowicie zgęstniało.

wykwintne ciasto

Drugą galaretkę rozmieszać w 1 szklance wrzącej wody. Odstawić do ostygnięcia i zgęstnienia, ale nie całkowicie. Jak już mocno zacznie gęstnieć zalać masę śmietanowo-galaretkową. Natychmiast położyć drugą warstwę ciasta i lekko przydusić.

Ciasto posypać cukrem pudrem lub polać polewą czekoladową.

Pycha, polecam.