Zrobiłam je dzisiaj na tłusty czwartek, bardzo późno wróciłam z pracy i musiałam szybko zrobić jakieś pączki. Nie wyobrażam sobie tłustego czwartku bez pączków. Są to bardzo smaczne i łatwe do zrobienia pączki, kilka minut i gotowe.

pączki z puree z dyni

Można samemu zrobić puree z dyni, ale to już wymaga trochę czasu. Ja użyłam gotowego z puszki.  Już kupiłam dynię i zamierzam zrobić puree samodzielnie, za kilka dni wstawię na bloga.

łatwe pączki

Mąż wrócił z pracy i w całym domu zapach pączków. Nie ma chyba nic prostszego jak te pączki, wystarczy tylko kupić puszkę puree z dyni i trzymać w spiżarni. Wszystkie składniki wrzucić do miski i za pomocą miksera wymieszać wszystko dokładnie. Ciasto jest dosyć rzadkie.W małym garnku rozgrzać olej i za pomocą łyżki i palca, którym lekko trzeba pomóc zsunąć ciasto do gorącego oleju i smażyć pączki partiami. Podczas smażenia zmniejszyć ogień, jak już pączki zbrązowieją obrócić je na drugą stronę.  Pączki wykładać na papierowe ręczniczki , żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

pyszne pączki z musem z dyni

Posypać pączki cukrem pudrem i gotowe . Najsmaczniejsze są jeszcze ciepłe i zjedzone w ten sam dzień . Są pyszne u nas zniknęły w sekundę 🙂

małe pączki

Smacznego, zachęcam są rewelacyjne.

Thermomix – wszystkie składniki wrzucamy razem do naczynia miksującego, czas 10sek, obroty 4