Pampuchy można także jeść na słodko, Ciasto wykonujemy tak samo jak pampuchy do mięsa, tylko dodajemy cukru do ciasta.

papmpuchy z owocami

Wszystko zależy jaki sprzęt każdy posiada, przygotowanie ciasta jest podobne. Zawsze drożdże przygotować do wyrośnięcia. drożdże pokruszyć, dodać cukier, szczyptę soli, posypać mąką, zalać odrobiną ciepłego mleka, lekko zamieszać. Masa drożdżowa powinna być płynna, przykryć odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

Thermomix, do naczynia miksującego wsypać mąkę, wszystkie składniki, wyrośnięte drożdże. czas 3minuty 30 sek, naczynie zamknięte, interwał. Wyjąć ciasto , włożyć do miski, przykryć i zostawić do wyrośnięcia.

Robot kuchenny, wszystkie składniki wrzucić do miski, użyć końcówki do ciasta drożdżowego, dokładnie wymieszać, odstawić do wyrośnięcia.

Trzeci sposób , do miski wrzucić mąkę i pozostałe składniki, wyrośnięte drożdże. Ugnieść ciasto ręką żeby uzyskało elastyczną, sprężystą konsystencję, zostawić do wyrośnięcia.

pampuchy drożdżowe gotowane na parze

Jak już wyrośnie, formować bułki, położyć na ręczniku bawełnianym i znowu odstawiamy do wyrośnięcia w ciepłym miejscu.

drożdżowe pampuchy

Użyłam parowaru do gotowania pampuch , proste i szybkie. Ułóż pampuchy w naczyniu, włącz na 35 minut i gotowe. Otwórz , chwileczkę poczekaj, niech lekko odparują. Teraz są już gotowe do jedzenia. Jeżeli nie macie parowaru to do dużego garnka wlać wodę przykryć ręcznikiem bawełnianym, związać sznurkiem naokoło garnka. Ręcznik bawełniany musi być mocno związany , żeby utrzymał pampuchy. Położyć pampuchy na ręczniku i przykryć dużą miską metalową i gotować 35 minut od momentu zagotowania się wody. Podczas gotowania zmniejszyć temperaturę, ale ciągle woda musi się gotować.

bułki z parowaru z sosem owocowym

Wyciągamy pampuchy i polewamy sosem owocowym.

pampuchy

Sos owocowy można zrobić jaki kto lubi, ja mam jagodowy. Był to litrowy słoik z jagodami z sokiem, własnej roboty. Wylać sok i jagody do garnuszka, zagęścić mąką ziemniaczaną wymieszaną w małej ilości wody. Jak sok z owocami się zagotuje powoli wlewać rozmieszaną mąkę ziemniaczaną. Sok powinien mieć konsystencję kisielu, lekko płynną. Polać pampuchy i gotowe.

pampuchy drożdżowe z jagodami

Smacznego