W Anglii uznawane to danie jest za wykwintne. Super nadaje się jako danie popisowe na imprezach lub na świątecznym stole.

polędwica w cieście francuskim

Przygotowanie pieczarek – pieczarki umyć i osuszyć. Na patelni roztopić masło i wrzucić pokrojone w plasterki pieczarki. Smaży je tak długo aż cała woda z pieczarek wyparuje. Odstawić na bok, lekko przestudzić.

Przygotowanie mięsa – polędwiczki oczyścić z błonek i tłuszczu jeśli takie mają. Doprawić solą, pieprzem, papryką słodką o ostrą, obsypać suszonymi ziołami.Na tej samej patelni co smażyły się pieczarki obsmażyć szybko mięso, na wysokiej temperaturze. Chodzi o to, żeby soki z mięsa nie wylewały się podczas pieczenia. Dzięki temu polędwiczka będzie pyszna i nie sucha. Zostawić ją na kilka minut, żeby odpoczęła i lekko ostygła.

rolada z polędwicy

Wykonanie –  na stole rozłożyć folię spożywczą, która pomoże Ci w zawinięciu rolady. Na folii rozłożyć kolejno płaty szynki. Na szynkę rozłożyć równo warstwę pieczarek i na to położyć polędwiczki. Jeśli macie dużą to wystarczy jedna. Ja miałam małe więc dałam dwie. Ogólnie robi się z jednej.

Zawijać roladę pomagać sobie folią.  Zwinąć w tzw. cukierek. Wstawić do lodówki na godzinę.  Następnie rozłożyć ciasto francuskie, delikatnie rozwinąć roladę z folii i położyć na środku ciasta francuskiego. W miejscu gdzie ciasto się łączy uznać jako spód rolady.

Delikatnie przenieść roladę na blaszkę. Posmarować u góry roztrzepanym jajkiem. Można obsypać delikatnie suszonymi ziołami.

Pieczenie – nagrzać piekarnik do 180 C i piec 30-40 minut. Zależy to jaki stopień usmażenie lubicie. powinna być lekko czerwona w środku. Ja takiej nie lubię więc piekę dłużej.

Roladę podawać pokrojoną w grube plastry w towarzystwie ulubionej sałaty. Z sosem czosnkowym jest super. Sos czosnkowy patrz tu Błyskawiczny sos czosnkowy

Smacznego.