Ten wpis będzie wyglądał trochę inaczej, ponieważ nie będzie całkowicie zakończony. zachęcam wszystkich do przygotowania schabu razem ze mną, no może z jednym dniem poślizgu 🙂

soczysty schab

Tak jak obiecałam kończę wpis dzisiaj. To jest NIEBO, rewelacja, rozpływa się w ustach.

schab w mleku

Ten przepis mam od dawna, ale zupełnie o nim zapomniałam. Taki schab idealnie nadaje się na obiad jak i jako imprezowy na zimno.  Jest pyszny.

Przygotowanie marynaty – wszystkie składniki wrzucić do moździerza i dokładnie utrzeć. Mięso umyć i osuszyć, następnie natrzeć marynatą. Zawinąć dokładnie folią spożywczą i wstawić do lodówki na co najmniej 12 godzin.

Schab przejdzie przyprawami i nie będzie nudny w smaku 🙂

schab na chleb

Schab wyjąć z lodówki, odwinąć z folii. Na patelnię wlać trochę oleju, mocno rozgrzać. Obsmażyć schab ze wszystkich stron na złoty kolor. W ten sposób mięso zachowa swoje soki i będzie pyszny.

schab pieczony

Obsmażony schab położyć do dużego i wysokiego naczynia żaroodpornego. Na patelnię na której obsmażał się schab wlać mleko i zagotować, wymieszać dokładnie. Wszystkie pozostałości muszą się zmieszać z mlekiem. Wylać wszystko na mięso, dolać tyle mleka, żeby mięso było przykryte w 3/4 wysokości. Mleko które dolejecie musi być zagotowane.  Dodać garść suszonych grzybków, przykryć naczynie. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 200 C i piec 2 godziny. Oczywiście jak jest mniejszy to krócej. Godzinę pieczenia na każdy kilogram schabu.

schab gotowany

Schab wyjąć, sos przecedzić przez sitko i wlać do mięsa.

Jeśli chcecie jeść na zimno to sosu już nie dolewać do mięsa, tylko zawinąć schab, żeby nie wysechł. Sos zachować na później.

Natomiast, jeśli chcecie jeść ten schab do ziemniaków to sos musicie trochę pogotować do zredukowanie płynu, lub lekko zagęścić mączką ziemniaczaną rozmieszaną w małej ilości wody.

Schab jest rewelacyjny, polecam.