Bardzo ciekawy smak tuńczyka, szybko się go przygotowuje. Nie wymaga specjalnych umiejętności, trzeba tylko bardzo krótko go smażyć. Z sosem szafranowym to było coś pysznego.

grillowany tuńczyk

Mięso tuńczyka pokroić na płaty o grubości 1,5 cm. Doprawić świeżo mieloną solą i pierzem. Posmarować płaty mięsa z dwóch stron oliwą.

Patelnię grillową mocno rozgrzać. Dłoń przytrzymać nad patelnią, jak poczujecie ciepło to oznacza, że jest już wystarczająco gorąca.

patelnia grillowa

Mięso tuńczyka położyć na patelni i smażyć, aż ryba stanie się jasna do połowy. Wtedy obracamy i smażyć kolejne kilka sekund. Stan wysmażenia zależy od upodobań. Niektórzy lubią lekko surową w środku, wtedy smażyć krócej.

sos szafranowy

Sos szafranowy – szafran zalać zimną wodą i zostawić na 10 minut. W garnku zagotować wodę i położyć na górę miskę. Do miski dodać żółtka,sok z cytryny, śmietanę i szafran razem z wodą. Mieszać za pomocą trzepaczki, aż masa prawie zgęstnieje. Zdjąć miskę z sosem z garnka i doprawić solą i świeżo mielonym pieprzem do smaku.

Thermomix – sos szafranowy

Do naczynia miksującego dodać żółtka, zamoczony szafran,śmietanę, sok z cytryny, sól, pieprz , czas 6 minut, temp. 80 C, obroty 4

Usmażonego tuńczyka polać sosem i podawać. To było pycha.