Bardzo dobre danie, ale warunek musi bardzo długo się gotować. To jest sukces dobrego smaku sosu.

wołowina

Mięso wołowe pokroić i plastry o grubości 1 cm, lekko rozbić. Doprawić solą, pieprzem, papryką słodką, chilli. Na patelni rozgrzać olej i obsmażyć mięso z dwóch stron na złoty kolor.Dodać obrane szalotki i boczek wędzony pokrojony w drobną kostkę. Smażyć chwilę mieszając.

wołowina

Pod koniec dodać miód i musztardę. Obtoczyć mięso w miodzie i musztardzie, jeszcze chwilkę smażyć , ale nie za długo. Miód nie może się przypalić.

wołowina w sosie

Wlać wodę, dodać suszone grzyby i dokładnie wymieszać, zagotować. Po zagotowaniu zmniejszyć gaz do minimum i bardzo wolno gotować. Mięso musi być miękkie. Podczas gotowania czasami trzeba dolać wody, ale bardzo mało. Nie zróbcie zupy 🙂

Ja mam wolno gotujący garnek elektryczny, to jest super do takich mięs. Nie trzeba nic robić , ani uważać. Nastawiam na wolne gotowanie i zapominam o mięsie. w takim garnku takie mięso bardzo wolno się gotuje nawet do 5 godzin.

Sos można zagęścić mąką ziemniaczaną wymieszaną w małej ilości wody. Następnie powoli wlać do gotującego się sosu. Wymieszać.

Smacznego, polecam.