Deser niebo, moi goście byli zachwyceni. Deser ten powinien być zjedzony w dzień przygotowania. Jeśli ma być jedzony na drugi dzień trzeba dodać żelatynę.

deser

Krem budyniowy – laskę wanilii przeciąć wzdłuż i za pomocą tępej strony noża zdrapać ziarenka wanilii.  Do garnka wlać mleko, dodać cukier i laskę wanilii oraz pestki wanilii. Zagotować i zdjąć z ognia, przykryć przykrywką i zostawić na 30 minut. Żółtka wymieszać z mączką ziemniaczaną na gładką masę. Do żółtek wlać trochę ostudzonego mleka i wymieszać. Tak około 3/4 szklanki. Teraz już można wlać całe żółtka do mleka i dokładnie wymieszać. Postawić garnek ponownie na ogniu i podgrzewać delikatnie, tak długo aż masa zgęstnieje. Cały czas trzeba mieszać.  Zostawić żeby ostygło.

Białka ubić na sztywną pianę i dodać do zimnego budyniu. Delikatnie wymieszać.

deser z owocami

Przygotowanie owoców – owoc mango obrać ze skórki, miąższ włożyć do miski i zmiksować blenderem na gładką masę. Wyłożyć mango na dnie pucharków. Na warstwę z mango rozłożyć plasterki banana i kiwi. Na górę wrzucić pestki granata . Skropić delikatnie sokiem z cytryny.

deser z mango

Wykonanie – Przykryć owoce kremem budyniowym. Teraz ponownie obsypać pestkami granata, trochę kiwi. To już jak kto woli. Przykryć pucharki folią aluminiową i wstawić na godzinę do lodówki.

Polecam jest pyszne.