Z tej porcji ciasto wychodzi 6 małych pizz.

pizza

Przygotowanie ciasta drożdżowego – drożdże pokruszyć, obsypać mąką, szczyptą soli, cukrem. Wlać 1/4 szklanki letniego mleka. Wymieszać i odstawić do wyrośnięcia.

Do dużej miski wsypać mąkę, dodać wyrośnięte drożdże, pozostałe letnie mleko, letnią wodę. Wyrobić jak każde ciasto drożdżowe na gładką elastyczną masę. Włożyć ciasto do lekko natłuszczonej olejem miski i przykryć folią spożywczą. Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

pomysł na kolację

Cebulę oskrobać, pokroić w piórka i obsmażyć na gorącej patelni z odrobiną oleju. Cebulka musi zmięknąć. Odłożyć na papierowe ręczniczki do odsączenia nadmiaru tłuszczu.

Thermomix ciasto

-do naczynia miksującego dodać drożdże, cukier, sól, 1/4 szklanki letniego mleka, wymieszać czas 2 minuty, obroty 1, temperatura 37 C

-dodać wyrośnięte drożdże,  mąkę, letnie mleko, letnią wodę, wyrobić ciasto, naczynie zamknięte, interwał, czas 3 minuty

Wykonanie – ciasto podzielić na równe części. Rękoma uformować okrągłe małe pizze, odłożyć na kilka minut do ponownego wyrośnięcia.

Posmarować pizze sosem pomidorowym obłożyć piórkami cebuli, fettą pokrojoną w małe kawałeczki oraz oliwkami.

Pieczenie – nagrzać piekarnik do 200 C i piec  15 -20 minut. Pizze powinny się zarumienić i upiec. Na koniec obsypać lekko potartym serem i wstawić na kilka sekund do piekarnika. Ser musi się rozpuścić.

Podawać gorące z dodatkiem sałaty roszponki.

Smacznego.