Ciastka te są na wzór ciastek o nazwie pieguski, zawierają kawałki czekolady i orzeszki. Są pyszne, kruche i czekają na święta.  Są pysznym dodatkiem do kawki lub herbatki, bardzo polecam. Bardzo szybko się je robi, bardzo prosty przepis.

ciastka z kawałkami czekolady

Zaczynać od posiekania orzeszków i pokrojenia drobno czekolady, odstawić. Masło z cukrem, cukrem waniliowym rozmieszać na gładką masę dodać jajko, wymieszać. Teraz kolej na mąkę, sodę oczyszczoną, dokładnie wymieszać . Na koniec dodać posiekane orzeszki i kawałki czekolady, wymieszać dokładnie żeby orzeszki i kawałki czekolady były równomiernie rozmieszane. Nie mieszać już długo, czekolada musi być wyczuwalna w ciastkach.

ciastka z orzeszkami

Dużą łyżką nabierać trochę ciasta i dłońmi formować małe kulki. Rozłożyć porcje ciasta na płaskiej blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.

ciastka czekoladowe

Wstawić blaszkę do nagrzanego piekarnika do 180C i piec 10-15 minut.

szybkie ciastka

Po wyjęciu z piekarnika zsunąć ciasteczka razem z papierem z blaszki. Zostawiamy aż ostygną, wtedy możemy włożyć do puszki i zamknąć.  Niech czekają na Święta 🙂

Thermomix

1. wrzucić orzeszki i połamaną czekoladę do naczynia miksującego – czas 2-3 sek, obroty 6, potem wyciągnąć i wsypać do miseczki

2. do naczynia miksującego włożyć masło, cukier, jajko i cukier waniliowy   – czas 2 minuty, obroty 3

3. dodać mąkę, sodę – czas 40 sek, obroty 4

4. wyjąc masę z naczynia

5. wsypać orzeszki i kawałki czekolady i za pomocą kopystki wymieszać masę

6. dalej jak wyżej.