Pyszne pierniczki, cieszę się jak dom pachnie piernikiem. Święta są już tuż, tuż. Bardzo łatwe i pyszne. Mojej mamusi już nie ma, ale zawsze w sercu jest. Dziękuje mamo za inspiracje w kuchni. Kocham Cię. 

piernik

Do garnuszka dodać masło, miód, cukier, kakao, roztopić. Zdjąć z ognia, dodać bakalie, zostawić do przestudzenia.

 

Mąkę wsypać do dużej miski, dodać cynamon i lekko ubite jajka. Sodę zalać gorącym mlekiem i wlać do mąki. Kawę prawdziwą zalać małą ilością wrzącej wody, pozostawić żeby się dobrze zaparzyła. Przelać  przez gęste sitko i dodać do mąki . Dodać także masę z bakaliami. Wyrobić ciasto ręką, ponieważ jest gęste.

Teraz czas na formowanie pierniczków, lekko dłonie zwilżyć odrobiną oleju i łyżką nabrać ciasto i uformować wałeczek. Przekroić na pół, lekko zgnieść. W środku zrobić palcem dołek i za pomocą strzykawki wcisnąć marmoladę, albo bezpośrednio wstrzyknąć marmoladę

Pierniczki przepis od pokoleń

pierniczki świąteczne

Pieczenie – wstawiamy do nagrzanego piekarnika do 190C i pieczemy 25-30 minut

Przygotować lukier, cukier puder zalać gorącą wodą i rozmieszać, nie może być wodniste. Jak wyjdzie Ci za rzadki , dodaj więcej cukru pudru. Można je polać polewą czekoladową.

Piernik pieczemy od dzieciństwa, no może moja mamuśka piekła i piecze do dzisiaj, ale ja już teraz też podtrzymuje tę tradycję i bez piernika i pierniczków nie ma Świąt Bożego Narodzenia.

Polecam, pachną i smakują wybornie.

 

Wesołych Świąt.