Takie pierogi zawsze powinny być w naszych zamrażarkach, są super. Dzięki babuni mojej synowej już nie szukam innego przepisu na pierogi. Ten który dostałam od niej jest super. Natomiast co do farszu jest to bardzo stara receptura.
Uwielbiamy pierogi, zawsze jak robię je to wszystkie znikają w mgnieniu oka. Są pyszne, polecam Można je przygotować wcześniej i będą już gotowe na Święta Bożego Narodzenia. Nie wyobrażam sobie tych świąt bez pierogów.
Ciasto na pierogi – wykonanie tak samo jak na pierogi z jagodami które są na moim blogu. Zawsze już robię z tego przepisu ponieważ uważam że są najlepsze. Mam ten przepis od babuni mojej synowej. Patrz tu Pierogi z jagodami przepis od babuni 😉
Nadzienie – cebulkę pokroić drobno i obsmażyć na masełku na złoty kolor. Zdjąć z patelni. Mięso ugotować w osolonej wodzie, najlepiej w bulionie. Jak mięso jest już ugotowane zmielić przez maszynkę razem z cebulką. Na tej samej patelni obsmażyć pokrojoną drobno wątróbkę i smażyć do momentu aż wątróbka z zewnątrz się przesmaży i straci kolor surowizny. W środku musi być lekko surowa. Zmielić wątróbkę tak jak mięso. mięsa. Wszystko razem dokładnie wymieszać. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Farsz musi mieć intensywny smak. Wlać do masy wywar, wymieszać i odstawić na 30 minut. Gdyby zostało trochę farszu możecie go również zamrozić i zostawić na następny raz lub wykorzystać go jako farsz do kurczaka. Na przykład udek z kurczaka.
Formowanie pierogów – ciasto rozwałkować cieniutko. Za pomocą dużej filiżanki wycinać kółka. Na każdym kółku położyć porcję farszu i zlepić jak wszystkie pierogi. Pierogi rozłożyć na obsypanej mąką stolnicy. W ten sposób lekko się osuszą.
Jeśli chcecie je zamrozić to proponuję tak lekko osuszone pierogi położyć na tacce obsypanej mąką i włożyć je do zamrażalnika. Układać pojedynczo. Po 30 minutach odwrócić pierogi na drugą stronę w zamrażarce. Jak już są zamrożone to zdjąć z tacki i włożyć do woreczków. Jak będziecie mieli na nie ochotę to wystarczy je wyjąć z lodówki i ugotować w osolonej wodzie.
Takie pierogi można obsmażyć na maśle i obsypać obsmażoną pokrojoną drobno cebulką i boczkiem.
Zuza
10 października, 2017 o 17:35
a ostatnio myślałam o pierogach z wątróbką ale bez mięsa i z drobiową 🙂 muszą być pyszne
Maria Gorlik
10 października, 2017 o 17:39
Są pyszne i można je robić z różnym mięsem. Nigdy nie słyszałam o pierogach z samą wątróbką. A ty jadłaś ?? Ciekawa jestem smaku 🙂 Pozdrawiam
Asa_6niebo
10 października, 2017 o 18:31
Ciekawy pomysł:) kiedy tylko „dorobię się” maszynki do mięsa spróbuję 🙂
Maria Gorlik
10 października, 2017 o 21:01
Myślę że można po obsmażeniu mocno posiekać nożem. Cebulka wtedy musi też być mocno posiekana.I będzie też dobrze. Pozdrawiam
Elżbieta
1 grudnia, 2017 o 15:38
Interesuje mię kwestja mrożenia pierogów
Czy mrożone na surowo nie popękają w trakcie mrożenia – tak już kiedyś miałam i od tamtej pory zawsze obgotowuję ale przyznam że jest z tym wiele pracy,poniważ mam studenta na utrzymaniu więc pierogów mrożonych trochę ? potrzebuję.
Będę wdzięczna za odpowiedź
Maria Gorlik
3 grudnia, 2017 o 01:49
Ja tak robię zawsze i nigdy mi nie popękały. Zamrażam je najpierw na desce w odstępach, potem przewracam i znowu do zamrażarki. Jak już są sztywne wkładam do woreczków i gotowe. Na 100% super metoda. Pozdrawiam serdecznie.
Iwona
30 listopada, 2019 o 14:42
Witam, a czy to mięsko mielone to surowe? Bo watrobka wiadomo podsmazona najpierw. Ale to mięsko mielone mnie zastanawia. Proszę o odp.
Maria Gorlik
3 grudnia, 2019 o 21:09
Przepraszam, sprawdziłam i poprawiłam przepis. Dokładnie sprawdziłam i teraz jest bardzo dokładnie objaśnione. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Życzę wesołych Świąt