Ciasto to jest wyborne, jeszcze nigdy nie słyszałam żeby ktoś był niezadowolony. Kawałek takiego ciasta na Walentynki dla ukochanej osoby to będzie coś.

ciasto kakaowe

Wykonanie ciasta – masło utrzeć z cukrem na gładką masę. Następnie dodawać po jednym jajku w małym odstępie. Teraz dodać pozostałe składniki i dokładnie wymieszać na gładką masę za pomocą miksera.

Blaszkę o wymiarach  25 x 30 cm   wyłożyć papierem do pieczenia, wlać ciasto. Nagrzać piekarniki do 200 C i piec  35 minut. Sprawdzić patyczkiem stan upieczenia. Patyczek po wyjęciu z ciasta musi być suchy.

Wyjąć ciasto z piekarnika i pozostawić aż ostygnie.

ciasto czekoladowe

Wykonanie ciasta thermomix

  • do naczynia miksującego dodać masło, cukier wymieszać czas 1,5 minuty obroty 5
  • zdjąć wszystko z boków naczynia za pomocą kołpystki, dodać jajka wymieszać czas 1 minuta obroty 5
  • dodać wszystkie pozostałe składniki, wymieszać czas 2,5 minuty, obroty 5
  • wylać ciasto do wyłożonej papierem do pieczenia blaszki
  • piec jak wyżej, naczynia nie trzeba myć ponieważ będziecie robić krem.

Wykonanie kremu – masło z cukrem utrzeć na puch. Dodać po jednym jajku nie przerywając mieszania. Powoli dodawać spirytus, ciągle  mieszając. Musi powstać puszysta gładka masa.

Jak nie lubicie takiego kremu można zrobić czekoladowy krem budyniowy. Mój mąż powiedział że krem który zrobiłam jest rewelacyjny, radzę spróbować. Jest naprawdę dobry.

Możecie też zrobić ten krem czekoladowy, polecam http://kuchniapokolen.pl/tort-kakaowy-z-kremem-czekoladowym-i-wisniami/

Wykonanie kremu  thermomix

ciasto

Przygotowanie masy orzechowej – orzechy rozgnieść za pomocą tłuczkiem do mięsa. Na patelni roztopić masło, dodać cukier i orzechy. Smażyć cały czas mieszając aż orzechy lekko się zarumienią. Orzechy położyć na sitku i zostawić aż ostygną. Masa stwardnieje, ponownie trzeba wszystko rozbić.

Składanie ciasta – na zimne ciasto rozłożyć krem i obsypać prażonymi orzechami.

Ciasto jest bardzo bardzo pyszne.