Polecam bardzo są pyszne, idealne w towarzystwie zupki krem. To jest dość duża porcja. 

drożdżowe ze szpinakiem

Przygotowanie ciasta  – do miski dodać wszystkie składniki na ciasto drożdżowe, drożdże pokruszyć. Zagnieść ciasto na gładką sprężystą masę. Miskę wysmarować olejem i włożyć wyrobione ciasto. Przykryć folią spożywczą. Zostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia.

Thermomix ciasto – do naczynia miksującego dodać wszystkie składniki, czas 3 minuty, naczynie zamknięte, interwał.

rolada drożdżowa

Przygotowanie nadzienia – szpinak umyć i osuszyć. Na patelni rozgrzać masło i wrzucić posiekany drobno szpinak. Smażyć chwilkę, dodać szpinak i smażyć aż powstanie papka ze szpinaku. Dodać ser i smażyć aż ser się roztopi. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Pomidorki pokroić drobno.

rolada ze szpinakiem

Formowanie zawijasków – ciasto podzielić na dwie części. Jedno z ciast rozwałkować na kształt prostokąta o wymiarach 35 x 25 cm Obłożyć ciasto połową masy szpinakowej i połową pomidorków i posypać pomidorkami. Zawinąć ciasto. Pokroić ciasto na 3 cm kawałki. Położyć na blaszce obsypanej lekko mąką, każdy kawałek lekko przygnieść z góry.

szpinakowe zawijasy

Pieczenie – piec w nagrzanym piekarniku do 180 C przez 20 minut.

pizza ze szpinakiem

Takie zawijasy są pyszne, możecie potraktować je jak mini pizze. Podałam te zawijasy z moim sosem Adżika patrz Ormiańska Adżika

Polecam