Miałam ochotę na zrazy, ale trochę inaczej, miałam kapustę kiszoną w lodówce, więc wpadłam na pomysł na zrazy z kapustą kiszoną. Nigdy wcześniej takich nie jadłam, ale wyszło ciekawie.

Lubię tak eksperymentować, mam to szczęście że mój mąż lubi jak coś innego wymyślam. Nie zawsze wszystko wychodzi , ale wtedy się nie chwalę 🙂

Przygotowanie farszu – kapustę kiszoną, cebulę, pieczarki  poszatkować. Doprawić pieprzem, dodać dużą garść grzybów suszonych drobno pokrojonych.

Thermomix : wszystkie składniki na nadzienie wrzucić do naczynia miksującego, czas 8 sek, prędkość 5

Odstawić farsz.

zrazy

Mięso wołowe na zrazy, pociąć w plastry, rozbić mięso na cieńsze plastry. Przyprawić solą, pieprzem, ostrą czerwoną papryką. Na przyprawione płaty mięsa położyć dużą porcję farszu.

zrazy

Ciasno zwinąć roladki, spiąć patyczkami koktajlowymi. Na rozgrzanej patelni z olejem smażyć zrazy tak długo, aż będą ładnie przysmażone i nabiorą pięknego jasno brązowego koloru. Pod koniec dodać kilka pieczarek, przeciętych na pół i marchew pociętą w talarki, pół cebuli, kawałek wędzonego boczku, ząbki czosnku. Smażyć kilka minut, mieszając grzyby i marchew.

Zrazy inaczej w pysznym sosie

Podlać wodą, doprowadzić do wrzenia.Dodać listek laurowy, ziele angielskie. Sprawdzić  smak w razie potrzeby doprawić do smaku.

zrazy z kapustą kiszoną

Przykryć patelnię i smażyć na małym gazie, aż roladki będą miękkie. Podczas pieczenia w razie potrzeby dolać wodę.

Co do sosu to jest różnie, jeśli rodzina nie lubi za dużo sosu,  pod koniec jak roladki już są prawie miękkie, nie dolewać już wody. Woda odparuje i zostanie tylko gęsty sos. Ja zawsze jednak muszę mieć więcej sosu, mąż bardzo lubi. Pod koniec zagęszczam sos mączką ziemniaczaną rozmieszaną w małej ilości wody,powoli dodać do sosu ciągle mieszając, zagotować.

zrazy wołowe z kapustą i grzybami

Podawać z ziemniakami.