Eksperymentowałam z tą kiełbasą, chciałam zrobić coś pysznego dla moich dzieci. Wyszło pysznie. Idealna kiełbasa do chlebka wykonanego samodzielnie.

kiełbasa

Kurczaka dokładnie umyć i oczyścić. Pokroić kurczaka na mniejsze kawałki, zdjąć skórę. Skórę bardzo drobno pokroić. Mięso z kurczaka zdjąć z kości za pomocą ostrego noża. Następnie pokroić na małe kawałki. Tylko mięso z  piersi pokroić na większe kawałki.

kiełbasa

Mięso z kurczaka i pokrojone skóry wymieszać razem. Dodać sól peklową, paprykę w proszku, pieprz, majeranek, gałka muszkatołową. Wszystko dokładnie wymieszać i utłuc duczkiem. Po 24 godzinach ponownie zamieszać i utłuc. Takie tłuczone mięso dobrze się później sklei. Zostawić ponownie na 24 godziny w lodówce. Uzyskałam 750 g mięsa i 150 g skór. To tak dla informacji.

 

Z kości od kurczaka ugotowałam ekspresową  zupę pomidorową. Która wyszła pyszna ponieważ kurczak był z wolnego wybiegu. U mnie nic się nie zmarnuje.

kiełbasa

Wyjąć mięso z lodówki, wlać wodę, dodać żelatynę i wymieszać dokładnie. Zostawić na chwilkę, mięso musi wchłonąć wodę. Sprawdzić smak w razie potrzeby doprawić. Mięso włożyć do specjalnych woreczków. Mocno ugnieść mięso. Zawinąć worek u góry i włożyć do szynkowaru. Zamknąć.

kiełbasa drobiowa

Na dno dużego garnka włożyć ściereczkę i postawić szynkowar. Wlać ciepłą wodę do 3/4 wysokości szynkowaru. Gotować kiełbasę od zagotowania się wody 1 godzinę i 20 minut. Jak już woda się będzie gotowała zmniejszyć gaz.

Po ugotowaniu wyjąć ostrożnie szynkowar i odstawić.

NIGDY NIE OTWIERAĆ GORĄCEGO

Jak już szynkowar jest chłodny wstawić do lodówki i zostawić tak do następnego dnia.  Teraz już można wysunąć kiełbasę, zdjąć folię  i jest gotowa do serwowania.

Smacznego.