O mnie

Witam wszystkich . Moja zabawa tutaj zaczęła się od jakiegoś już czasu, ale pasja kulinarna od bardzo dawna. Pasją gotowania zaraziła mnie moja mamuśka, była pierwszą osobą która nauczyła mnie podstaw gotowania. Miałam zeszyt i zawsze dyktowała mi po kolei jak mam gotować lub piec. Dziękuję jej za wszystko. Jest kochana ?

IMG_0219

Uwielbiam wyszukiwać nowe przepisy. Czasami zaczynam zupełnie zwyczajnie , a podczas gotowania zmieniam i wychodzi coś fajnego.  Nie lubię nudy w kuchni ?

Pasja kulinarna wciąga tak samo jak inne pasje. Szczególnie jak ma się dla kogo gotować. Mam męża i dwoch wspaniałych synów i dwie kochane synowe.  Jak tylko mamy okazje się spotykać to zawsze staram się coś dobrego dla nich ugotować. Teraz mam już małego cudnego pomocnika, no z tą pomocą to nie tak do końca 🙂 Olafek lubi obserwować babcię.

kuchnia pokoleń

Ja z mężem obecnie mieszkamy  w Anglii, ale bardzo tęsknie za moim domkiem w Polsce , przyjaciółmi, rodziną.

Mam już drugiego wnusia Leonka i też mam nadzieję że będzie lubił spędzać czas z babcią w kuchni ?

Tu na zdjęciu z prababcią.

 

Tutaj życie jest łatwiejsze, ale to nigdy nie to samo co w domu. Mój dom w Polsce był domem otwartym, rodzina i  dużo przyjaciół. Uwielbiam mój ogród, kwiaty. Mam dużo drzew i krzewów owocowych, świeże warzywa, było pięknie ☺️ Staram się jeździć do domu tak często jak to tylko możliwe.

Postaram się Wam pokazać przepisy kuchni angielskiej. Mam dużo pomysłów więc myślę że nie będzie nudno. W kuchni angielskiej jest też dużo ciekawych przepisów i smaków. Zaczęłam używać innych przypraw, co sprawia że kuchnia jest urozmaicona.

Moją następną ogromną pasją to fotografowanie, wszędzie szukam inspiracji, kocham fotografować ptaki, kwiaty, krajobrazy. Odkąd fotografuję potrafię zauważyć rzeczy na które kiedyś bym nie zwróciła uwagi.

Zapraszam do gotowania razem ze mną. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

"Apetyt przychodzi w miarę jedzenia"

François Rabelais

Ciasta

Masz ochotę na słodkości?

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie…

Zobacz przepisy

Witaj na moim blogu

nazywam się Maria Gorlik. Moja zabawa tutaj zaczęła się niedawno , ale pasja kulinarna od bardzo dawna. Uwielbiam wyszukiwać nowe przepisy i inspiracje. Czasami zaczynam zupełnie zwyczajnie, a podczas gotowania zmieniam i improwizuje. Ciągle szukam nowych smaków.

Dowiedz się więcej

blogi kulinarne Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów