Taki obiad zadowoli każdego, miękkie mięsko i pyszny sosik.

Bitki wołowe

Mięso wołowe pokroić na plastry i grubości 1-1,5 cm, włożyć do głębokiej miski. Wlać wino, dodać listki laurowe, ziele angielskie. Lekko zamieszać, żeby całe mięso było przykryte. Jeśli będzie za mało płynu wlać trochę wody. Zostawić tak przygotowane mięso do następnego dnia. Smaku wina nie czuć, wino powoduje, że wołowina będzie miękka i delikatna.

Wołowina w sosie

Na drugi dzień, wylać zalewę i wysuszyć mięso za pomocą ręczniczka papierowego. Na patelni rozgrzać olej, plastry mięsa obtoczyć w mące i położyć na patelni. Obsmażać tak długo, aż mięso straci kolor surowizny. Następnie doprawić z dwóch stron solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą. Obsmażyć z dwóch stron. Zdjąć mięso z patelni, na tą samą patelnię wrzucić cebulę pokrojoną w pół- plasterki i posiekany czosnek, smażyć, aż zmiękną. Włożyć mięso, podlać wodą, zagotować. Dodać resztę składników tj. grzybki, posiekaną natkę pietruszki, marchewkę pokrojoną w plasterki, wymieszać. Zmniejszyć gaz i gotować około 2 godzin. W razie potrzeby podlać wodą. Mięso musi być bardzo miękkie.

jeśli macie garnek elektryczny do wolnego gotowania to ustawić na wolne gotowanie i gotować 2 2,5 godziny. Mięsko wyszło tak miękkie, że nawet nie musiałam używać noża do krojenia mięska.

Było pycha.