Soczysty, miękki schabik. Idealny do chlebka, śniadanie będzie wyborne. Polecam 

schab gotowany

Bardzo prosty w wykonaniu, tylko trzeba dobrze dosolić wodę w której będzie się gotował schab. Nie mogę Wam podać dokładnie ile soli, ponieważ to zależy od tego ile wody wlejecie i jakiego dużego garnka użyjecie itp.

Przygotowanie schabu – schab umyć i osuszyć. Jeśli schab ma tłuszczyk lub błonki to go odciąć. Mocno posolić schab ze wszystkich stron. Wszystkie przyprawy wymieszać razem i obtoczyć w nich schab. Zawinąć w folię spożywczą i zostawić w lodówce  na kilka godzin lub najlepiej na noc.

Na patelni rozgrzać olej i obsmażyć schab ze wszystkich stron. To spowoduje że zamkną się pory w mięsie i całe soki pozostaną w środku. Na folii jeśli zostały przyprawy to zdjąć je i dodać do garnka z wodą.

schab gotowany

Gotowanie schabu – Wlać tyle wody do garnka,  żeby schab był przykry. Dodać musztardę, majonez, ząbki czosnku bez obierania, grzybki suszone, ziele angielskie, listki laurowe, śliwki wędzone lub suszone. Zagotować i doprawić solą, musi być dobrze doprawione. Jak już się zagotuje włożyć schab z wszystkimi przyprawami którymi był posmarowany. Gotować schab pod przykryciem 10 minut od ponownego zagotowania się wywaru. Zdjąć z ognia i zostawić tak do następnego dnia.

Następnego dnia tą czynność powtórzyć i zostawić znowu na całą noc.

Rano wyjąć schab z garnka, osuszyć i jest gotowy do jedzenia.

Schab jest pyszny, polecam