Ciasto rewelacyjne, polecam bardzo.

kruche ciasto

Przygotowanie porzeczek – dokładnie oczyścić porzeczki, umyć i osuszyć na sitku. Suche porzeczki obtoczyć w mące ziemniaczanej.  Odstawić na później.

Przygotowanie ciasta – mąkę przesiać do miski, dodać schłodzone masło, cukier puder, żółtka, proszek do pieczenia. Posiekać ciasto nożem, następnie szybko zagnieść rękoma. Uformować wałek i podzielić ciasto na trzy równe części. Do jednej dodać kakao i ponownie ugnieść. Ciasto musi wchłonąć kakao.  Włożyć każdą porcję ciasta do woreczka foliowego i włożyć do zamrażalnika na 30 minut.

kruche ciasto z porzeczkami

Przygotowanie pianki – białka ubić na sztywną pianę. Jak już białka są sztywne dodawać cukier puder podczas mieszania. Następnie wsypać powoli proszek budyniowy. Na koniec podczas ubijania wlać olej. Dokładnie ubić.

Formowanie ciasta – blaszkę o wymiarach 33 x 25 cm wyłożyć papierem do pieczenia i zetrzeć pierwszą część białego ciasta. Na to zetrzeć ciasto kakaowe, rozrzucić 1/3 porzeczek. Rozłożyć pianę, obsypać pozostałymi porzeczkami. Na górę zetrzeć ostatnią porcję białego ciasta.

kruche z owocami

Pieczenie –  nagrzać piekarnik do 190 C i piec 30-35 minut. Ciasto ostudzić i polać lukrem.

Smacznego.