Nazwałam go tak, ponieważ byłam dzisiaj wyjątkowo leniwa i poszłam na łatwiznę. Obiad zrobiony w kilka minut. Gotowe frytki, sałatka zrobiona prze zemnie, no i mięsko.

obiad w 15 minut

Piersi kurczaka przyprawić solą, pieprzem, papryką słodką , ostrą i dużą ilością suszonych ziół ( mieszanki). Doprawić mięso żeby było pikantne, ja tak lubię. Oczywiście nie jest to konieczne. Mocno rozgrzać olej na patelni i położyć mięsko, zmniejszyć temperaturę, smażyć aż mięso będzie ładnie zarumienione, obrócić mięso, dodać małe pieczarki. Pieczarki solimy i przyprawiamy pieprzem, często je  mieszając.

steki z piersi kurzych

Cały czas smażyć na niskiej temperaturze, mięso musi się przesmażyć. Pod koniec zwiększyć temperaturę, żeby mięso ładnie się zarumieniło. Włożyć mięso z grzyb kami na talerze. Podać dodatkowo  frytki i surówkę z zielonych sałat. No i koniecznie do picia moja lemoniada 🙂 żart.

szybki obiad

Czasami jak nie mamy czasu i warto zrobić coś szybkiego i łatwego. Możecie podać to danie z wykonanymi przez Was frytkami lub ugotowanymi ziemniakami.