Przygotowując ryzykowałam jak zawsze. Postanowiłam zrobić coś innego z tego co mam w domu i w ogrodzie. Miałam na obiad  siostry mojej mamy. Mieszkają dość daleko i widzimy się bardzo rzadko. Przyjechały odwiedzić moją mamuśkę, która jest bardzo słaba i chora. Wszystkim smakowało i brali dokładkę.

kurczak w sosie koperkowym

Piersi kurze pokroić na mniejsze kawałki, doprawić solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą. Na patelni rozgrzać olej i obsmażyć piersi kurze na lekko złoty kolor. Wlać wodę, dodać vegetę. Zamiast vegety i wody można wlać wywar warzywny jeśli taki macie. Doprawić sos do smaku. Gotować 10 minut.

piersi kurze

Następnie dodać groszek w strączkach i połowę posiekanego koperku. Gotować następne 5 minut. W śmietanie rozmieszać mąkę i powoli wlać do gotującego się sosu. Wymieszać i zagotować. Obsypać danie koperkiem.

kurczak

Trochę prywatności wdarło się na mojego bloga, ale byłam bardzo szczęśliwa widząc mamę uśmiechniętą. Teraz mamy trudny czas więc takie chwile to nasza radość. Moim pierwszym nauczycielem była moja mamuśka więc musi tu dla niej też być miejsce. Dziękuję Ci za to.

Podawać z ziemniakami lub makaronem.

Danie wyszło naprawdę bardzo dobre.