Bardzo lubię krewetki pod każdą postacią. W tej wersji to nawet ktoś kto nie przepada za krewetkami będzie mógł zjeść i myślę że powie … dobre 🙂

krewetki

Zaczynamy od przygotowania sałatki,  świeżego ogórka obrać i pokroić w półplasterki, pomidory koktajlowe na pół, sałatę umyć i osuszyć. Wszystko wymieszać doprawić oliwą z oliwek, solą i pieprzem.

krewetki w tempurze

Przygotowanie krewetek – krewetki umyć i osuszyć, wrzucić do miseczki. jeśli nie są oczyszczone, to należy naciąć każdą krewetkę na grzbiecie i wyjąć czarną nitkę czyli flaczek.  Zostawić skorupkę ogonka. Będą ładnie wyglądały, ale nie jest to konieczne.Wrzucić krewetki do miseczki, dodać pokrojone drobno chilli, kurkumę, wyciśnięty przez praskę czosnek, słodko kwaśny sos chilli. Doprawić solą i skropić sokiem z cytryny. Zostawić tak na co najmniej dwie godziny.

krewetki tygrysie na ostro

Przygotowanie ciasta – za pomocą miksera wymieszać mąkę, białko, curry, sól i wodę na gładką masę. Odstawić na 15 minut, żeby odpoczęło. Krewetki położyć na sitku, w garnku rozgrzać olej do 170 C i wrzucać ostrożnie krewetki. Smażyć chwilkę, aż nabiorą złotego koloru. Krewetki wyjąć z oleju łyżką cedzakową i rozłożyć na ręczniku papierowym., drugim przykryć, przydusić, lekko osuszyć. Następnie położyć na sałatce i natychmiast serwować. Na ciepło i na zimno są super, ale ja wolę jak krewetki są ciepłe.

To było pycha.